Gucci odnawia swój kalendarz mody

0 Comments

Covid-19 na zawsze zmienia krajobraz mody. Marki mody nie miały innego wyboru, jak zmienić sposób, w jaki prowadzą działalność, i chociaż zmiana trwa długo, wydaje się, że globalna pandemia w końcu zmusiła luksusowych sprzedawców, aby dokonać dużych zmian. W ubiegłym miesiącu Saint Laurent ogłosił, że dokonuje remontu harmonogramu mody i przekształci tempo kalendarza. Teraz włoski dom mody Gucci, wraz z dyrektorem kreatywnym Alessandro Michele, ogłosił swój plan zrobienia tego samego. Mamy nadzieję, że inne marki będą nadal podążać za tym, ponieważ liderzy branży wzywają do pełnego resetowania systemu mody.

Michele powiedział New York Times: „Potrzebujemy nowego tlenu, aby umożliwić odrodzenie tego złożonego systemu”, stwierdzając, że Gucci zmniejszy swój harmonogram pokazu do dwóch z pięciu każdego roku. Moda długo się spisała, ponieważ została skrytykowana za wpływ na środowisko, a pokazy mody są dużą częścią ogromnego śladu węglowego w branży. Zmniejszenie liczby programów wyprodukowanych rocznie jest ogromnym krokiem w kierunku uczynienia mody o wiele bardziej zrównoważonym, ale odczuwanie całego harmonogramu mody będzie również odczuwalne na znacznie szerszą skalę.

W relokacji w kierunku uczynienia mody o znacznie bardziej integracyjnym i mniejszym dla płci Michele mówił również o zrzuceniu podziału między męską i kobietami, przeczesując kolekcje i pokazując je jako jedną. Ta reokacja była długoletnia, a nawet przed kryzysem Covid-19, pod kierunkiem Michele, Gucci był prawdopodobnie najpopularniejszą luksusową marką, która obejmowała modę neutralną pod względem płci. Inne marki, ponieważ poszły w ich ślady, a teraz z możliwością pozbawionych płci, sezonowych harmonogramów mody, branża jest na dobrej drodze do zmiany.

Zmiana została powszechnie omawiana i współpracowana z CEO Marco Bizzarri, ale niektóre logistyki są nadal niejasne, w tym, kiedy rozpocznie się nowy harmonogram pokazów. Michele stwierdził, że uważa, że ​​wiosna i jesień są odpowiednim czasem na pokazy, choć prawie niemożliwe będzie pokazanie we wrześniu. Marka potwierdziła, że ​​weźmie udział w cyfrowym tygodniu mody w Mediolanie w lipcu w lipcu, spojrzając na to, co byłaby kolekcją rejsów marki.

Zmiana nadchodzi, choć powoli, ale teraz dzięki wsparciu jednego z najbardziej wpływowych projektantów naszych czasów, jest niezwykle oczywiste, że czas na zmiany jest teraz. Kto będzie następny?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *